Квест "10 кроків для збереження клімату"


Екологічний квест «Десять кроків для збереження клімату!»

Мета: привернути увагу учнівської громади міста до проблеми зміни клімату, показати практичні шляхи її вирішення на побутовому рівні; підвищити рівень зацікавленості учнів до екологічної освіти, практичної та соціально-екологічної діяльності; створити умови для формування навичок збереження ресурсів та енергії; створити просвітницьке середовище у Палаці дітей та молоді та залучити дітей до активних просвітницьких дій.
Форма заходу: квест.
Роздатковий матеріал та наочність: стенди, інформаційні матеріали, контейнери для збору паперу, батарейки, екологічні торби, маршрутні листи, ручки, мультимедійний проектор.
Місце проведення: приміщення Палацу дітей та молоді.

Хід квесту
Привітання учасників квесту.
Ведучий: Всім доброго дня! Вітаємо учасників екологічного квесту «Десять кроків для збереження клімату!». Проблема зміни клімату визнана Організацією Об'єднаних Націй (ООН) однією з найбільш важливих глобальних проблем. Проблема ця глобальна тому, що наслідки зміни клімату відчуваються у всіх країнах і регіонах світу, при цьому кожна людина в тій чи іншій мірі відповідальна за зміни, що відбуваються на планеті. Ми є кінцевими споживачами товарів і послуг, для виробництва яких потрібні ресурси та енергія. Споживання визначає наш вуглецевий слід, який відображає наш вплив на зміну клімату. Щоб скоротити навантаження на клімат і знизити свій вуглецевий слід, необхідно мати відповідні знання та звички, які важливо формувати з дитинства. 
Ведучий демонструє презентацію «Формування парникового ефекту та його вплив на клімат планети». Під час презентації розглядаються питання «що таке клімат?», «склад атмосферного повітря та його зміна внаслідок діяльності людини», «парниковий ефект, як причина глобального потепління та зміни клімату», «джерела парникових газів», «наслідки зміни клімату».
Отже, основними причинами зміни клімат є збільшення кількості парникових газів через надмірне та нераціональне використання енергії та природних ресурсів!
Для проведення квесту нами було обрано Палац дітей та молоді, де впродовж останніх років свідомо впроваджуються ідеї та технології сталого розвитку, спрямовані на збереження клімату. В рамках проекту ПРООН в Україні та за власні кошти в закладі було встановлено енергозберігаючі вікна. Також було замінено звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі, встановлено лічильник тепла, що дає можливість регулювання подачі тепла відповідно до погодних умов, встановлено лічильник води. Завдяки реалізації проектів Екологічного центру «Сміття-ресурс!», «Енергозбереження - плюс», «Зелене світло велосипедному руху!» в Палаці дітей та молоді встановлено контейнери для збору макулатури та батарейок для подальшої утилізації, встановлено відбиваючі екрани за батареями в окремих кабінетах закладу, встановлено інформаційний стенд «Зелене світло всьому, що зберігає ресурси життя», виготовлено екологічні торби для проведення акцій та повсякденного використання, облаштовано парковку на 24 велосипеди біля будівлі. Все це зробило Палац дітей та молоді прикладом модернізації та успішного функціонування освітнього закладу в контексті сталого розвитку та демонстраційним майданчиком для проведення квесту.
Квест – це відгадування непростих і несподіваних завдань, він об’єднує елементи інтелектуальних ігор з інтригою та пригодами.
Ознайомлення з умовами квесту. 
Ведучий: Маршрут квесту буде проходити через 10 «кроків», що знаходяться в різних приміщеннях: кабінетах, вестибюлі, рекреації, туалеті та біля будівлі. Команди отримують «маршрутні листи» із послідовністю відвідання «кроків», підказкою про місце їх розташування та графою для внесення результатів. Вам необхідно відвідати наступні «кроки»: «Екологічна торба», «Збереження тепла», «Збереження лісів», «Економія енергії», «Вторинна переробка», «Економія води», «Велосипедний рух», «Альтернативна енергетика», «Зелене споживання», «Екологічні позначки». На кожному «кроці» буде розташовано інформаційний стенд, на якому буде відображена назва кроку, інформація про проблему, яка пов’язана із нераціональним використанням ресурсів та енергії, конкретними фактами та цифрами, які показують можливості її вирішення на побутовому рівні. Командам необхідно ознайомитись із інформаційним повідомленням та виконати практичне завдання. Вірне виконання завдань дає можливість команді отримати певну кількість балів. Команди починають рухатись одночасно із різних «кроків». 
Ведучий об’єднує учасників квесту в команди (відповідно до зображень на картках, які отримали учасники) та роздає маршрутні листи. 
Проведення квесту.
Ведучий: Маршрутні листи ви отримали і з нетерпінням чекаєте на захопливе змагання, в якому кожен зможе застосувати власні знання, кмітливість та проявити командний дух. А головне – набути досвід корисних екологічних звичок збереження ресурсів та енергії задля пом’якшення змін клімату. Бажаю всім успіхів!
Команди-учасниці розбігаються приміщеннями Палацу дітей та молоді в пошуках першого «кроку» відповідно до свого маршрутного листа. 
Підбиття підсумків квесту. Після проходження всіх «кроків» команди повертаються до зали для підрахунку отриманих балів. Нагородження переможців.
Ведучий: Наш захід проходив у формі змагання, проте таке змагання дало можливість інтегрувати вас в напрямку збереження клімату. Кожен з вас пройшов сім «кроків», які показали як практично на побутовому рівні ви можете економити енергію та природні ресурси. Ми сподіваємось, що ці кроки стануть на заваді глобальному потеплінню!

Інформаційні матеріали для проведення квесту.

Крок «Економія води»
Інформація. Економне використання води в побуті з елементарної необхідності стало чимось на зразок соціального тренда. Вчені попереджають, що вже в найближчі десятиліття вода може стати дорогоцінним ресурсом, а прості споживачі стурбовані зростаючими тарифами на водопостачання. І все актуальнішою стає необхідність витрачати менше води, займаючись буденними справами такими як прання, миття рук, купання та інші. Для подачі води у наші помешкання використовуються еклектичні насоси. Економія води – це крок до збереження не лише цінного природного ресурсу, а й енергії! Економія води пом’якшить зміни клімату!
Факти у цифрах.
· Закривання крану під час чищення зубів дасть можливість зекономити 10л/день на одну людину.
· Приймання душу не більше 5 хвилин дасть можливість зекономити 25-40 л/день на одну людину.
· Неповне спускання води в туалетному бачку дасть можливість зекономити 25 л/день на одну людину.
· Під час миття посуду можна зекономити 15 л/день, якщо періодично закривати кран.
· Під час намилювання можна зекономити 15л/день на одну людину, якщо кран тримати закритим.
Завдання «Економія води».
Дано: Закривання крану під час чищення зубів дасть можливість зекономити 10 л/день на одну людину. Вартість 1 літра води – 15 копійок.
Визначити: скільки літрів води та коштів зекономить сім’я з трьох чоловік за один місяць (30 днів) при дворазовому чищенні зубів на день. До уваги не беруться коти, собаки, рибки, черепахи, кролики, хом’яки та інші домашні улюбленці. 

Крок «Вторинна переробка»
Інформація. З розвитком науково-технічного прогресу збільшується забруднення навколишнього середовища. На практиці ми спостерігаємо, що чим більш «цивілізованою» стає країна, тим більше ресурсів вона споживає і тим більше відходів починає виробляти.
Звичайне побутове сміття – це теж відходи! Кожен з нас щодня утворює побутові відходи і збільшує кількість сміття на планеті, яке є дуже небезпечним для довкілля! І головне! Для виготовлення наших речей ми використовуємо природні ресурси – нафту, деревину, пісок, целюлозу, а також енергію для їх виготовлення. З часом ці речі ми викидаємо у сміття! Вирішити ці проблеми допоможе вторинна переробка! Процес вторинної переробки дає можливість зекономити природні ресурси через повторне їх використання та енергію через зменшення циклів виробництва. А це в свою чергу зменшить кількість викидів парникових газів в атмосферу.
Факти у цифрах.
В Україні щорічно утворюється більше 35 мільйонів тон побутових відходів.
Час розкладу сміття в ґрунті: папір – 3 місяці; шкірка від фруктів – 6 місяців; газета – 1 рік; сигаретний фільтр – 2 роки; жувальна гумка – 5 років; консервна банка – від 10 до 100 років; ластик – 100-1 000 років; пластикові картки – 1 000 років; скло – 4 000 р.
Більше 95% всієї маси відходів вивозяться на звалища або спалюються.
80% відходів можна переробляти при роздільному зборі сміття.
Здаючи у вторинну переробку макулатуру, пластикові пляшки, скло та інші побутові відходи, Ви можете зберегти природні ресурси та енергію:1 т макулатури зберігає від вирубування 17 дерев;1 т пластику економить 750 кілограм нафти; 1 т склобою економить 300 кг кальцинованої соди та 1250 кг первинних матеріалів для шихти.
Сумарно у світі використовується понад 70 млрд. батарейок на рік.
Одна українська сім’я купує близько 12 батарейок.
До складу батарейки входить велика кількість шкідливих речовин: ртуть, свинець, кадмій, які забруднюють довкілля.
95% кожної батарейки можна використовувати як вторинну сировину.
Завдання «Вторинна переробка».
Дано: Зовнішня оболонка звичайної батарейки руйнується приблизно за десять років, а її вміст вражає 20 м2 ґрунту або 400 літрів підземних вод. Впродовж місяця часу в Палаці дітей та молоді було зібрано 116 батарейок.
Визначити: Яку площу території могли б забруднити зібрані батарейки, якщо їх рівномірно розсипати? Який об’єм підземних вод могли б забруднити зібрані батарейки? 

Крок «Збереження лісів»
Інформація. Ліси відіграють величезну роль у нашому житті - від повітря, яким ми дихаємо, до стільця, на якому сидимо. Ліси допомагають подолати такі серйозні проблеми як ерозія ґрунтів, зміна клімату, забруднення води та повітря. Ліс є середовищем життя для 2/3 видів тварин і рослин, що населяють суходіл нашої Планети. Продукти, речі та матеріали, виготовлені із деревини, використовуються у нашому повсякденному житті скрізь, починаючи від харчової промисловості, паперових та дерев’яних виробів до ліків, миючих засобів тощо. Надмірне вирубування дерев для задоволення наших потреб спричиняє зміну та занепад лісової екосистеми, що призводить до відчутної втрати біорізноманіття та серйозних наслідків для людства. Але є те, що може допомогти вирішити цю проблему – збір та вторинна переробка макулатури, яка дасть можливість зберегти дерева, які поглинають парникові гази, енергію та клімат!
Факти у цифрах.
За минулі 50 років приблизно половина світового лісового покриву була знищена для потреб людства.
Для виготовлення паперу та картону використовуються дорослі дерева віком 60-80 років.
Площа зростання одного дорослого дерева у лісі становить приблизно 5 м2.
Один гектар лісу виділяє 180 кг кисню.
500000 дерев використовуються для того, щоб виготовити наші газети.
1 т макулатури зберігає від вирубування 17 дерев.
Вторинна переробка макулатури економить 30-55% енергії та на 74% зменшує забруднення повітря.
Сім'я із 3-4 чоловік за рік відправляє у сміття близько 80-120 кг паперу.
Завдання «Збереження лісів».
Дано: Впродовж певного періоду учні зібрали та здали у вторинну переробку 1868 кг макулатури.
Визначити: Скільки дерев було збережено від здачі макулатури Палацом? Яку площу дорослого лісу вдалося зберегти? Яку кількість кисню можуть продукувати збережені дерева?

Крок «Велосипедний рух»
Інформація. Щороку 3 мільйони людей у всьому світі передчасно помирають через забруднене повітря. Половина викидів СО2 в містах припадає на автомобільний транспорт. Велосипед – це порятунок міського середовища від вихлопних газів автомобілів. Велосипед визнано одним з найбільш екологічних видів транспорту у світі. Їзда на велосипеді покращує здоров’я людей, робить міський простір безпечнішим, економить кошти, допомагає довкіллю, вивільняє громадський простір. Крім того, їзда на велосипеді не спричиняє викидів шкідливих газів та майже не створює шуму. Їзда велосипедом економить енергію та природні ресурси, які потрібно було б використати для виготовлення пального. А це шлях до збереження клімату!
Факти у цифрах:
У середньому при пробігу 15 тис. км за рік кожен автомобіль спалює 2т палива і близько 26-30 т повітря, у тому числі 4,5 т кисню, що в 50 разів більше потреб людини.
У середньому при пробігу 15 тис. км за рік автомобіль викидає в атмосферу: чадного газу – 700 кг, діоксиду азоту – 40 кг, твердих речовин – 2-5 кг.
Для виробництва 1 л дизельного палива потрібно в 2,5 рази менше енергії, ніж для виробництва тієї ж кількості бензину.
Активний велосипедист має такий самий рівень здоров’я, як людина, молодша на 10 років, але не їздить велосипедом.
Кількість викидів чадного газу різними видами транспортних засобів: легковий автомобіль – 25,0 г/м3; автобус на бензині – 72,0 г/ м3; автобус на газу – 28,0 г/ м3; вантажний автомобіль – 80,0 г/ м3.
Завдання «Велосипедний рух»
Дано: Зранку на роботу їде 10000 мешканців нашого міста.
Визначити: Скільки чадного газу потрапить у повітря, якщо:
- всі вони поїдуть на легкових автомобілях;
- половина поїде в автобусах на бензині, половина – в легкових автомобілях.
- всі поїдуть на автобусах на газу;
- половина поїде на тролейбусах, а решта піде пішки?
Примітка: В автобусі одночасно їде 50 чоловік, в легковому автомобілі – 2 чоловіка.

Крок «Економія енергії»
Інформація. Мільйони років тривав процес розкладання залишків відмерлих тварин і рослин, що колись переробили і зберегли сонячну енергію. У результаті утворилися такі невідновлювані природні ресурси, як нафта, вугілля і газ, які використовуються людиною для обігріву будинків та приготування їжі, забезпечує роботу промисловості та транспорту. 
Запаси цих природних ресурсів досить обмежені, з року в рік їх кількість значно зменшується. Тому так важливо використовувати лише стільки енергії, скільки необхідно, тобто зберігати. Існує багато способів економії енергії та природних ресурсів. Одним з таки способів є облаштування помешкань лічильниками води, газу, світла та тепла. Лічильник – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальну кількість води, газу та те енергії, використаної за певний час. 
Факти у цифрах.
Установка терморегуляторів на батареї дає можливість зекономити 10-25% енергії.
Регулювати температуру у приміщенні, де встановлені терморегулятори, можна не відкриттям вікон, а подачею потрібної кількості тепла до батареї.
Установка лічильника тепла на будинок дає можливість зекономити 10-30 % енергії.
Встановлення лічильника на газ дає можливість зекономити до 60% його вартості.
Якщо розрахунок населення за газ повністю відбуватиметься за лічильниками, а не за державними нормативами, загальна економія країни складе мільярди гривень.
Завдання «Економія енергії».
Дано: Господар двокімнатної квартири, площею 45 м2 у зимовий період сплачував за її обігрів підприємству «Теплокомуненергія» 630 гривень. З метою заощадження коштів та енергії він встановив на квартиру лічильник тепла. Вартість лічильника із встановленням – 3360 грн. Опалювальний сезон триває 6 місяців.
Визначити: Скільки коштів сімейного бюджету він буде економити щомісяця, якщо після його встановлення він сплачуватиме 350 гривень на місяць? Через скільки місяців господар квартири відшкодує вартість лічильника?

Крок «Збережемо тепло»
Інформація. Людство користується тепловою енергією з давніх давен. Такі прості побутові речі, як обігрів приміщень потребують теплової енергії. У містах теплопостачання найчастіше централізоване і подається споживачам від підприємств, що виробляють теплову енергію через нагрівання води від спалювання природних ресурсів: деревина, вугілля, природний газ та продукти нафтопереробки. Найпоширенішим видом палива, яке використовується на підприємствах теплопостачання, є природний газ. Запаси нафти та природного газу є обмеженими. Спалювання викопного палива для виробництва теплової енергії впливає на довкілля та клімат. Найбільшим джерелом «нової енергії», вигідним і таким, що вже існує в нашому розпорядженні, є енергія, яку ми марно витрачаємо щодня. Насправді це найдешевше, найбагатше і найдоступніше джерело енергії з усіх тих, що є. Джерело – яке протидіятиме змінам клімату!
Факти у цифрах.
Відкриття батарей дає можливість зекономити 5% тепла та підвищити температуру у приміщенні на 1-3 градуси.
Встановлення між батареєю та стіною тепловідбивного екрана, збільшує ефективність роботи опалювального приладу на 20-30%, дає можливість зекономити 1-2% тепла та підвищити температуру в приміщенні на 1-2 градуси.
Заміна старих вікон на енергозберігаючі дає можливість дає можливість економити до 25% тепла.
Ефективним способом зменшення втрат тепла через вікна є нанесення на скло плівки, що віддзеркалює, зменшує витрати теплоти через скло на 35-45%.
Температура повітря в заскленій лоджії завжди на 7-10 градусів вища, ніж на вулиці.
Інтенсивне короткотривале провітрювання протягом 4-10 хвилин сприяє здійсненню повітряного обміну, при цьому стіни, підлога та меблі не встигають охолодитися.
Завдання «Збережемо тепло».
Дано: кабінет (кабінет повинен бути облаштованим склопакетами, відбивними екранами за батареями, паркетною підлогою, короткими жалюзями, які вдень повністю відчинені, меблями, які не затуляють батареї, великою кількістю вазонів, які допомагають очищувати повітря та зменшити кількість провітрювання кабінету тощо).
Визначити: Які облаштування допомагають зберегти тепло в приміщенні, не використовуючи додаткові опалювальні пристрої? Пригадати прислів’я та приказки в українській народній творчості щодо бережливості та ощадливості.

Крок «Екологічна торба»
Інформація. Пластикові (целофанові) пакети було винайдено всього близько 30 років тому, але вони вже всюди. Для виробництва пакетів використовується енергія та вичерпний природний ресурс - нафта. Тільки 1% поліетиленових пакетів переробляється, решта накопичується на звалищах. Пластикові пакети фактично не піддаються біологічному саморуйнуванню і можуть розкладатися у ґрунті кілька десятиліть. При спалюванні пластику у повітря вивільнюються дуже шкідливі речовини, які завдають шкоди всім живим організмам. Використання торб з полотна стало дуже популярним у світі. Користуючись багаторазовою сумкою для покупок та паперовими пакетами, ми не лише зменшуємо кількість пластикового сміття, але й заощаджуємо нафту та енергію.
Факти у цифрах:
Тільки 1% поліетиленових пакетів переробляється, решта накопичується на звалищах.
Час розкладу поліетиленових пакетів у ґрунті 100 років і більше.
Якщо ви відвідуєте супермаркет у середньому три-чотири рази на тиждень і щоразу купуєте на касі пластиковий кульок, щоби взяти покупки з собою, то протягом року ви приносите додому приблизно 160 пакетів.
Ви користуєтесь пакетами 20 хвилин доки доносите покупки додому, а потім 90% з них викидаєте у смітник.
У світі щороку споживається 1 млрд. таких пакетів! Це приблизно 18 млн. літрів нафти щороку.
Завдання «Екологічна торба»
Дано: Пересічний мешканець міста за рік використовує 40 пластикових пакетів. В місті проживає 250 тисяч мешканців.
Визначити: Скільки літрів нафти буде збережено за рік, якщо мешканці міста будуть використовувати для покупок паперові пакети та господарські сумки?

Крок «Зелене споживання»
Інформація.  Споживачі все частіше усвідомлюють, що їхні дії впливають на стан природного середовища. Під час покупки вони звертають увагу на її екологічні аспекти, хочуть, щоб їх покупка не мала шкідливих наслідків для середовища. "Зелене"споживання – це альтернатива моделі виробництва, яка склалась в нашому суспільстві. Основні завдання "зеленого" споживання: формування екологічно дружнього підходу до споживання; просування товарів, що мають багаторазове використання і не мають негативного впливу на людину, навколишнє середовище та клімат.
Факти у порадах. 
Кожен з нас може зберегти енергію та ресурси виконуючі такі прості дії кожен день:
ходити до супермаркету зі своєю власною господарчою сумкою;
купляти товари з мінімальною кількістю пакувального матеріалу;
віддавати перевагу товарам в упаковці, що легко переробляється;
робити вибір на користь місцевих товарів (зменшуються витрата пального та енергії);
купувати речі якісні та багаторазового використання (зберігаються ресурси для виготовлення товарів та енергія для їх виробництва);
більше користуватись велосипедом та громадським транспортом замість особистого авто.
Завдання «Зелене споживання»
Дано: Ви вирішили організувати невеличку вечірку з друзями. У вас є 400 гривень та перелік товарів, які можна придбати для проведення вечірки.
Визначити: вибрати та записати ті товари (в межах даного бюджету), які відповідають принципам «зеленого споживання».
Перелік товарів: Бочок копчений виробництва «Глобино» - 120 грн. Риба морожена – натотенія – 130 грн .Вирізка свинини - 80 грн. Набір посуду пластикового (на 12 персон) – 40 грн. Яблука, груші – 30грн. Ковбаса «Московська» виробництво «Тучинські ковбаси» - 100 грн. СНабір посуду із кераміки (на 6 персон)- 60 грн. Сік натуральний у скляному посуді – 40 грн. Риба морська свіжа – пеленгас – 120 грн. Вода газована у пластиковій пляшці – 20 грн. Свинина тушкована – 60 грн. Банани, апельсини – 50 грн.

Крок «Екологічні позначки»
Інформація. Одним з підвидів інформаційних знаків, розміщених на упаковках товарів є екологічні знаки. Вони «розповідають» про те, що цей товар є екологічно чистим (чи відносно чистим) і, що його сміливо можна виробляти, використовувати та переробляти, що суттєво сприятиме зменшенню використання енергії, природних ресурсів та впливу на клімат.
В 1992 році Радою ЄС були розроблені основні вимоги до екологічного маркування. Саме це сприяло використанню, а також виробництву та розробці товарів, які менше забруднюють навколишнє середовище починаючи від свого «народження» (виходу з заводу) та закінчуючи утилізацією. Правильна переробка дає можливість зекономити енергію.
Факти: 
Існує три підгрупи знаків у цій категорії, які свідчать:
- про те, що продукція екологічно чиста та безпечна для
- природи, здоров’я і життя споживачів, їх майна;
- про екологічно чисті методи виробництва та переробки продукції та тари;
- про небезпеку для оточуючого середовища.
Завдання «Екологічні позначки»
Дано: В екологічній торбі знаходяться картки (7 штук) із екологічними позначками товарів.
Визначити: що означають ці екологічні позначки?

Крок «Альтернативна енергетика»
Інформація. Класичним засобом отримання тепла та енергії вважається спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу. В результаті цього в повітря потрапляє дуже багато парникових газів – вуглекислого газу, метану та інших. Крім того, запаси викопного палива не є нескінченними, і тому ціни на ці ресурси будуть весь час зростати. У ХХ столітті людина навчилася отримувати енергію в процесі розпаду атомів деяких речовин. Атомна енергетика безпосередньо не супроводжується викидами парникових газів, але має високий ризик масового ураження в разі аварій, необхідність захоронення радіоактивних відходів та інші. У ХХІ столітті популярність отримала альтернативна енергетика – використання енергії природних відновлюваних джерел. Альтернативні джерела енергії становлять інтерес через вигідність їх використання і, як правило, низький ризик заподіяння шкоди довкіллю. Кожен з нас може лобіювати та підтримувати програми міської влади, які направлені на впровадження альтернативної енергетики, тим самим роблячи кроки для збереження клімату!
Факти у цифрах:
За середніми підрахунками нафти в розвіданих родовищах світу вистачить на 15-25 років, газу – на 30-50 років, вугілля – на 100-200 років, при сьогоденних темпах видобутку і споживання.
Швеція до 2020 року повністю планує відмовитись від органічних видів палива і перейти на енергію відновлювальних джерел. Ісландія цього прагне досягти у 2050 році.
Бразилія активно використовує цукрову тростину і через 5 років планує 80 відсотків транспорту перевести на етанол, який і отримують із цукрової тростини.
Завдання «Альтернативна енергетика»
Дано: В екологічній торбі знаходяться картки (8 штук) із зображеннями способів видобутку енергії та тепла. 
Визначити: Виберіть ті, що ефективно використовують альтернативні джерела та вкажіть їх назви під відповідним номером.


Маршрутний лист

№ з/п
Назва станції
Місце знаходження
Результат
1
Крок «Екологічна торба»
Роздягалка для малят
1.
2
Крок «Збережемо тепло»
Кабінет екологів
1.
2.
3.
….
3
Крок «Велосипедний рух»
Місце розташування новорічної інсталяції
1.
2.
3.
4
Крок «Економія води»
Туалет жіночий
1.
2.
5
Крок «Вторинна переробка»
Вхід в глядацьку залу
1.
2.
6
Крок «Збереження лісів»
Один із виходів Палацу
1.
2.
7
Крок «Економія енергії»
Великі дзеркала
1.
2.
8
Крок «Екологічні позначки»
Верхій вхід у глядацьку залу
1.
2.
9
Крок «Зелене споживання»
Сховище для книжок

10
Крок «Альтернативна енергетика»
Сходи «між танцями та співами» гурткового блоку





 



5 коментарів: