ХАРАКТЕРИСТИКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Куроченко Ірина Іванівна працює в Рівненському міському Палаці дітей та молоді з 1989 року. З 2004 року - керівник Екологічного центру. За час роботи роботи зарекомендувала себе як висококваліфікований спеціаліст, який володіє інноваційними технологіями педагогічної діяльності; принципами, методами, формами організації навчально-виховного процесу з вихованцями Екологічного центру та учнями загальноосвітніх навчальних закладів.
Куроченко І.І. плідно працює в навчальному процесі, використовуючи авторські навчальні програми з предметів «Екологія Рівного та сталий розвиток», «Соціально-екологічна діяльність», «Дослідження малих річок». Вона стала співавтором навчально-методичного посібника «Технології екологічної освіти та виховання в позашкільному закладі», Збірника навчальних програм еколого-натуралістичного профілю позашкільної освіти, адресованих керівникам гуртків, секцій та факультативів екологічного спрямування. Куроченко І.І. ефективно використовує різноманітні інтерактивні форми проведення занять, організаційні та рольові ігри, дискусії, дослідно-практичні роботи, творчі лабораторії, тренінги тощо. Працюючи на даній посаді, набула досвіду роботи з дітьми та молоддю. Під її керівництвом проводиться соціально-екологічна та практична екологічна діяльність через реалізацію проектів із впровадження технологій сталого розвитку в соціум: «Просвітницький тур «Сміття – ресурс!», «Зелене світло велосипедному руху!», «Велика вода малої річки», «Об’єднаймо зусилля задля збереження та відтворення дубів Європи», «Енергозбереження плюс!», «Зелена латка на сірому місті», «Старі дерева нашого міста», «Молодь за збереження клімату!» 
Ірина Іванівна є автором чисельних матеріалів з екологічної освіти та практичної діяльності у періодичній пресі, радіо та телебаченні. Працюючи на даній посаді, вона стала ініціатором та організатором загальноміських екологічних акцій: «Всесвітній день охорони водних ресурсів», «За збереження озонового шару», «Нагодуй синичок», «Впорядкування Надслучанського регіонального ландшафтного парку», «Збережемо заповідні території», «День Землі біля вікових дубів», «Всесвітній день туризму», «Замість ялинки – зимовий букет», «Міжнародний день збереження біорізноманіття», «Дихання міста» тощо. 
Під керівництвом Куроченко І.І. вихованці Екологічного центру посіли призові місця у І, ІІ та ІІІ етапах конкурсу-захисту МАН в секціях «екологія», «охорона довкілля та раціональне природокористування», «лісознавство», «ботаніка, зоологія»; у Всеукраїнських конкурсах «Науково-дослідницьке проектування та винахідництво», «Довкілля – екологія – людина - виробництво», Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи», «МАН-Юніор. Дослідик», «Малі річки – життя України», «До чистих джерел», «Парки – легені міст і сіл», «Вчимось заповідувати», олімпіаді «Крок до знань», «В об’єктиві натураліста», «Оптимізація озеленення пришкільних територій», Всеукраїнський конкурс «Intel Еко-Україна», міжнародному конкурсі «Календар GLOBE», «Всеукраїнський юнацький водний приз», міжнародній олімпіаді «Экология и енергетика – 2014», міжнародному конкурсі шкільних проектів «Природа. Человек. Страна». 
Ірина Іванівна постійно підвищує свій професійний рівень, бере участь у міжнародних та всеукраїнських семінарах, конференціях, форумах громадськості. Поширювала власний досвід через участь у: Міжнародному конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» – І місце (2010 рік); Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з еколого-природничого напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю – ІІІ місце (2012 рік), Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з еколого-природничого напряму позашкільної освіти – ІІ місце (2013 рік), ІІ місце (2014 рік), І та ІІІ місце (2015 р); Всеукраїнському конкурсі видавничої продукції з позашкільної освіти – І місце (2012 р.); Всеукраїнському конкурсі на кращу сторінку SPARE-школи – 2014 р.; Всеукраїнському конкурсі «Цікава школа» – І місце (2012 р.); Всеукраїнському конкурсі «Позашкільні педагогічні читання – виставка видавничої продукції з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму» – І місце (2014 рік), І місце (2015 рік).
У спілкуванні з педагогами та дітьми – доброзичлива, користується повагою та авторитетом, дотримується педагогічної етики, поважає гідність дітей. Їй характерна загальна культура, професіоналізм, комунікабельність, нестандартне мислення, стабільність у роботі, постійне самовдосконалення, доброзичливість. Вона постійно забезпечує підтримання у педагогічному колективі духу творчості, прагнення пошуку. 
За вагомий внесок у справу навчання і виховання всебічно розвинутої соціально-адаптованої особистості Ірина Іванівна нагороджена грамотами управління у справах сім'ї, молоді та спорту, управління освіти Рівненського міськвиконкому, управління освіти Рівненської обласної держадміністрації, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаком «Відмінник освіти України», присвоєно звання "керівник гуртка-методист".

Немає коментарів:

Дописати коментар